ברוכים הבאים לאתר שאלות ותשובות. כאן תוכלו לשאול שאלות בכל נושא ולקבל עליהם תשובה מפי מומחים

הבת שלי התפטרה מהעבודה לאחר הרעת תנאים, האם מגיעים לה פיצויים?

0 הצבעות
בתי עבדה במסעדה כברמנית במשך כשנתיים. העבודה עצמה היתה לא קלה והמשכורת לא גבוהה, אך התאימה לה באותה תקופה. עם הזמן היא התחילה להישחק, במיוחד לאור העובדה שהיו חסרים עובדים והיא ממש נתנה את כל זמנה למקום, עבדה משמרות כפולות ובאמת עבדה קשה מאוד. לאחר התקופה הזאת, היא התחילה להראות קצת סימנים של מאיסה במקום, כל מיני התבטאויות שאולי באמת לא היו במקום, וכוונו לחבריה לעבודה, אך בטעות שמע אותם המנהל. עדיין לא עזבה בשלב זה כי עוד לא מצאה משהו אחר. המנהל החליט שהיא לא מתאימה ופשוט קיצץ לה את המשמרות באופן משמעותי, משש בשבוע הוריד לה לשתיים. כמובן שאינה יכולה להתפרנס מזה ולאחר שזה נמשך ולא הראה סימני השתנות היא פשוט עזבה. האם לא מגיעים לה פיצויים? לפחות משהו על התקופה שכל כך נתנה מעצמה למקום?
נשאל לפני 7 שנים בקטגוריית חוק ומשפט על-ידי (1,270 נקודות)

3 תשובות

0 הצבעות

לי זה נשמע כמו מקרה קלאסי של הרעת תנאים ועד כמה שאני יודעת זו לגמרי עילה לפיצויים. מה שהיא צריכה לעשות עכשיו זה לפנות לעו"ד ולהתייעץ מה אפשר לעשות. את יכולה להיכנס לאתר הזה - http://www.law-shalev.co.il/ או להגיד לה להיכנס יש שם גם תיאורים של מקרים אחרים שאולי דומים לשלכם וגם דרכם תוכלי לקבל ייעוץ מה לעשות כי צריך לדעת בדיוק איך להתחמק מכל מיני פרצות מעצבנות שהחוק שלנו מלא בהם, במיוחד בדיני עבודה. ומה שעוד יותר מעצבן זה שרוב המעסיקים מכירים את כל הפרצות ויודעים בדיוק איך להשתמש בהן אז תהיו אתן יותר חכמות ותגיעו מוכנות.

נענה לפני 7 שנים על-ידי שואלת (960 נקודות)
0 הצבעות

אם אתה לא בקטע של עורך דין, אני מציע לך להיכנס לאתר בשם הסתדרות. זהו מעין פורטל של זכויות עובדים (למעשה, בירור קטן מראה שהאתר הוא בבעלותו של עו''ד אריק שלו מהתשובה הקודמת, אז כנראה שהוא די קשור לתחום..).

בכל אופן, יש שם הרבה מאמרים על זכויות עובדים. ניתן לפנות אל צוות של יועצים, לראות טפסים רלוונטים, לחפש פסקי דין הנוגעים לדיני עבודה, וכמובן- לבחור בגורם מייצג מול הבוס הרע..

האתר נמצא בכתובת הזו.

שיהיה בהצלחה

נענה לפני 7 שנים על-ידי yotamalb (680 נקודות)
0 הצבעות

אני כן חושב שכדאי שתפני לעורך דין שבקיא בתחום של דיני עבודה. אני לא בטוח שבאתרים "כלליים" .תוכלי למצוא תשובה למקרה פרטני כמו שלך.

על עורך הדין שהוזכר שמעתי רק טובות. את יכולה לחפש גם אחרים בכתובת הבאה.

.בהצלחה

נענה לפני 6 שנים על-ידי yossi32 (800 נקודות)

שאלות נוספות שיתכן שיהיו רלווטיות לשאלה זו

0 הצבעות
1 תשובות
0 הצבעות
2 תשובות
0 הצבעות
0 תשובות