ברוכים הבאים לאתר שאלות ותשובות. כאן תוכלו לשאול שאלות בכל נושא ולקבל עליהם תשובה מפי מומחים

מתלבטת לגבי הסבה מקצועית מהוראת אומנות לתחום העיצוב, אני בת 42, האם זה לא מאוחר מדי?

0 הצבעות
יש לי תואר ראשון בחינוך לאומנות ושנים מאוד נהניתי מהמקצוע, אך בשנים האחרונות תחום העיצוב מאוד מושך אותי, וההוראה הרבה פחות. אני קצת חוששת לעשות הסבה פתאום בגילי המופלג ומרגישה שאולי זה יהיה חוסר אחריות. מבחינה כלכלית יש לי את האפשרות אך עדיין אני חוששת שזו סתם גחמה טיפשית. אשמח לשוחח עם מי שעשה צעד דומה. תודה
נשאל לפני 8 שנים בקטגוריית חינוך ולימודים על-ידי שואלת (960 נקודות)

2 תשובות

0 הצבעות

לקחת אחריות על החיים שלך וללכת על מה שעושה לך טוב זו ממש לא גחמה טיפשית אבל טוב שאת לא זורקת את הכל ורצה ברגע אחרי כל חשק שיש לך, כי זה באמת קצת אימפולסיבי. זה מצחיק כי בדיוק דיברתי עם חבר והוא סיפר על משהו שבדיוק נשמע לי מתאים לך, אז כמובן שביקשתי ממנו פרטים. אז זה הקישור: http://www.jce.ac.il/category/HabaitItzuv זה קורס במכללה להנדסה בירושלים וזה שיתוף פעולה עם הטכניון, וזה נראה לי ככה קורס שייתן לך את כל הידע המקצועי אבל לא ישר ידרוש ממך להחליט על תואר שני ומחוייבות לכל הקורסים שלו, ובטח גם השעות יאפשרו לך להמשיך לעבוד וככה תוכלי עדיין להתלבט תוך כדי. איך זה נשמע?  אני יודע שרצית דעה של מי שעבר את החוויה ואני אישית כל החיים שלי באותו מקצוע, אבל זה נשמע לי כמו יופי של דרך להחליט - בהדרגה. שיהיה לך בהצלחה.

נענה לפני 8 שנים על-ידי הטיפיונר (1,150 נקודות)
0 הצבעות

גם לי יש קצת בעיה עם המושג "גחמה טיפשית". אלו החיים שלך, ואני חושב שניתן לשלב בין המשך העבודה בחינוך לאומנות לבין עבודה כמעצבת. אל תשכחי שבהרבה מקרים מעצב עובד בתור עצמאי, ועושה פרוייקטים בזמן שנוח לו.

לימודי עיצוב אינם תובעניים יתר על המידה מבחינת היקף הימים והשעות, ואפשר לשלב את זה עם עוד עבודה/לימודים. הייתי מציע לך להתחיל עם מכינה בתחום: היא יכולה לעזור לך לראות איך את מתחברת אליו, ואם יש טעם להמשיך.

איזו מכינה? אח של חברה של אחי (!) עשה מכינה לעיצוב 6B בסטודיו (אפשר לקרוא על התוכנית באתר המוסד). אם את מעוניינת, אוכל לשאול אותו לגבי דברים קונקרטיים, למרות שברמה הכללית זה הלך טוב: הוא עובד היום בתור מעצב פנים, ומרוויח יפה.

נענה לפני 8 שנים על-ידי yotamalb (680 נקודות)

שאלות נוספות שיתכן שיהיו רלווטיות לשאלה זו

0 הצבעות
3 תשובות
0 הצבעות
1 תשובות
0 הצבעות
1 תשובות
נשאל לפני 8 שנים בקטגוריית אופנה, טיפוח ויופי על-ידי MaceyGershvein (160 נקודות)
0 הצבעות
0 תשובות
נשאל לפני 8 שנים בקטגוריית חינוך ולימודים על-ידי Andrewl (490 נקודות)
0 הצבעות
1 תשובות
נשאל לפני 8 שנים בקטגוריית חינוך ולימודים על-ידי אחד ששואל (160 נקודות)